Transparan Bodysuit Takım Modası Akımı Ne Zaman Başladı?

tarafından
190
Transparan Bodysuit Takım Modası Akımı Ne Zaman Başladı?

Transparan Bodysuit Takım Modası , basit 1980’li yıllarda başladı. Punk Akımı. II. Dünya Savaşı sonrası Soğuk Savaşı Dönemi. İşçilerin ve işsizlerin başlattığı akım. Dışlanmışlığın, aykırılığın modasıdır. Siyasal akım olarak başlayıp, toplumun geneline yayılan bir akım. Biz ise sadece giyim tarzı olarak ele alacağız.

Punk Akımı; renkli saçlar, permalı saçlar, yüksek bel pantolonlar ve dünyaya meydan okuyan akım… 80’lerden Transparan Bodysuit Takım Moda dışında birçok parça da geri döndü. Transparan, Vatkalı Ceketler, Oversızed Gözlükler, Çoraplar dışarı, Maskülen Kesimler, Yüksel Bel Jeanlar, Çarpıcı Düğümler, Payetler, Grafik Tişörtler, Oversize Denim Ceketler, Statement Takılar gibi…

Transparan Bodysuit Takım Modası da görüldüğü üzere bu yıllarda gebe kaldı. Kısaca ortaya çıkışından bahsettikten sonra şimdi de Transparan Bodysuit Takım Modasındaki Değişim ve Gelişime.

Transparan Bodysuit Takım Modasındaki Değişim ve Gelişimi

transparan-bodysuit-takim-modasi

Transparan Bodysuit Takım Modası

Transparan Bodysuit Takım Modası 1980’lerden sonra bir süre sessizliğini koruduktan sonra 2005’li yıllarda başlayan ve günümüze kadar devam eden Halyu Akımıyla tekrar sesini çıkarmaya başladı.

Güney Koreli gruplarda görmemizle beraber gündelik hayatımıza girmeye başladı. Güney Kore’nin ilk gruplarından Nuest, yeni nesil gruplarından Blackpink, Bts gibi grupları Transparan Bodysuit Takım Modasını veyahut başka şekilde diyecek olursak 80’lerin aykırı giyim modasını yeniden günümüze getirdi. Güney Kore’nin kalabalık grupları bu stil oldukça rağbet görmektedir.

Özellikle Blackpink’te Transparan Bodysuit Takım Modasını kullanmaktadır. Özellikle bel hizasında pantolonlar ile kombinlendiğinde benim de şaşırdığım bir görüntü bizi karşılamaktadır. Başlarda ne giymiş dediğim bu tarzda sonrasında bunun bir moda haline gelmesini adım adım şahit oldum. Şimdi gelelim Transparan Bodysuit Takım Moda Akımını Kimler Tercih Etmeli adlı soruya:

Transparan Bodysuit Takım Moda Akımını Kimler Tercih Etmeli?

Maalesef Oval Tipli kadınlarımızın uzak durması gereken bir giyim modelidir. Çünkü bu kadınlarımız büyük göğüsler, yuvarlak kalçalar, karın genişliğinde basen ile maalesef kötü bir görünüm elde edilir. Bir diğer Armut Tipli vücut tipine sahip kadınlarımız. Bu kadınlarımızın maalesef basen hatları geniş olduğu için yine aynı kötü bir görünüm elde edilir.

Dikdörtgen Vücut Tipli kadınlarımızda ise üst ve alt bölgeleri eşit olduğu için göğüs kısmında giyecekleri modeller önem arz etmektedir. Bu tipli kadınlarımız omuz dekolteli kıyafetleri tercih etmeleri de ayrı bir şıklık katmaktadır. Aşağıya resim bırakacağım dikdörtgen kadın örneklerimize:

Dörtgen Vücut Tipi Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Gelelim Transparan Bodysuit Takımın yakışacağı vücut tipine Ters Üçgen Vücut Tipi. Tam Transparan Bodysuit’in istediği bedendir. İnce bir bel. İnce bacaklar ve orantılı basen.