Tesettür Nikah Elbisesi Modelleri İle Bu Özel Güne Damga Vurun!

tarafından
624
Tesettür Nikah Elbisesi Modelleri İle Bu Özel Güne Damga Vurun!

Yaptığınız nikaha uygun ve şık tesettür nikah elbisesi modelleri ile istediğiniz tarzda bir gelin olabilirsiniz. Nikah için tesettürlü tesettürsüz her kadın özen gösterir. Şık, zarif ve modaya uygun giyinmek için yapılması gereken tek şey trend olanların sergilendiği siteleri takip etmek yeterlidir.

Tesettür nikah elbisesi için genellikle beyaz renk tercih edilirken döneme göre krem, ekru gibi renklerde tren olabilmekte ve beğenilerek tercih edilebilmektedir. Krem rengi bembeyaz olan nikah elbiselerine alternatif olarak tercih edilirken ekru rengi daha romantik olması nedeniyle dantelle tercih edilmektedir.

Tesettür Elbiseleri ve Nikah

Nikah merasiminin nasıl olacağı da gelin için önemlidir. Çünkü nikah sade olacaksa gelinin de tesettürlü nikah elbisesini tercih ederken buna uyması gerekir. Bu sade tesettür nikah elbisesi genellikle kabarık olmayan, kollarında veya göğüs bölgelerinde detayların çok olmayan ve yazın yapılan düğünlerde genellikle tercih edilen tül detayı olan beyaz gelinlikler tercih edilmektedir.

tesettur-nikah-elbisesi

tesettür nikah elbisesi

Nikah merasimi eğer şatafatlı bir organizasyon olacaksa gelinin de buna uygun olan gelinlik seçmeye önem göstermelidir. Kolları uzun olan nikah elbisesi seçen tesettürlü kadınlar bunu avantaj olarak kullanabilirler. Kolları düz olan nikah elbiseleri yerine bishop, İspanyol, balon kol seçimi ile daha şık ve göz alıcı modeller seçebilirler.

Klasik bir şıklık isteyen tesettürlü kadılar güpür ve Fransız danteli detayları olan nikah elbiseleri tercih edebilirler. Ya da daha fazla detay seven gelinler yakalarda detaya yer verebilirler. Hakim yaka ve bebe yaka seçenekleri ile şıklığı yakalayabilirler.

Tesettür Nikah Elbiseleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettür nikah elbisesi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu vücut ölçüleridir. Vücudunu fazla saran veya hatları fazla belli eden modeller tesettürüne önem veren gelinlerin hoşuna gitmeyecektir. Bu yüzden vücut ölçülerine uygun gelinliği seçmeleri gerekir.

Nikah elbiseleri modellerinde kullanılacak aksesuarlar epey önem arz etmektedir. Seçeceğiniz aksesuarlar nikah elbisenize uygun olmalıdır. Eşarbın elbiseyle bir bütün olması gerekir ve tek renk uyumuna sahip olmalıdır. Diğer aksesuarları tercih ederken bu tek renk uyumuna şıklık katmak için farklı tonlarda seçebilirsiniz bu hem sizi sıkıcı yapmaz hem de daha fazla dikkatleri üzerinize çekmenize yardım eder.