Sakal Boyası Nedir?

tarafından
497
Sakal Boyası Nedir?

Sakal boyası; erkeklerin aksesuar gibi gördükleri sakal, beyazlamaya başladığında bazı sıkıntılara sebep olur. Her sabah aynaya bakan bazı erkekler, bu sıkıntıyı nasıl aşacaklarını bilemezler. Yaşlılık belirtisi olarak gözüken beyazlama durumu, bazen can sıkıcı olabilir.

Sakal boyası, yaşlılık izlerini kapatabilecek özelliktedir. Sakalları örten boya, sakala rengini vererek, istenmeyen durumları önler. Bu boyalar, sakal yapısına ve hacme göre tasarlanmıştır. Sakal, saçlardan kalın ve kuru olduğundan boya, geç ve zor nüfuz eder. Sakala ve cilde zarar vermeyen maddeler kullanılarak üretildiğinden, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Erkekler Sakal Boyası İle Sakallarını Neden Boyamak İster?

Sakalların beyazlaması özgüven sorunu gibi gözükse de genç gözükmek isteği ağırlıktadır. Sosyal statüyü korumak adına genç gözükme çabası.

Modern ve bakımlı olma isteği. Renk değiştirme isteği. Kişisel bakımla uğraşma çabası. Görünümüne emek verme dürtüsü. Birçok sebep buna etken olabilir. Sakal boyası gerekli mi? Karar vermek ve uygulamak önemli aşamadır.

Sakal Boyası Nasıl Uygulanır?

sakal-boyasi

sakal boyası

Boyayı seçerken, saç renginizden en az iki ton açık renk seçmeniz önerilir. Çok koyu renkler cildinize soluk ve hasta izlenimi verir. Sakalınıza yakın renk seçimi, sizin ve çevrenizin alışma sürecini kolaylaştırır. Geçici boyalar, deneme amaçlı uygulanabilir.

Yıkandığı anda akacak özelliktedir. Beğenmeme durumuna çözüm olarak üretilmiştir. Kalıcı boyalar, bir aya kadar etkisini korur.  Paket içindeki malzemeleri homojen olarak karıştırın. Cildin sakal etrafına, yüz kremi sürerek boyanın iz yapmasına engel olun. Sakalların yıkanmamış olmasına dikkat edin.

Yıkanmış sakalda doğal yağlar arındığı için boyanın tutuculuk etkisi azalır. Eldiven yardımıyla sakal boyasını sakallarınızın her yerine uygulayın. Maksimum 5 dakika sonra boyayı, bol suyla iyice yıkayın ve durulayın.

Boya sonrası sakal yağı uygulayın. Uyguladığınız yağ, kimyasal maddelerin etkisiyle sertleşen sakallarınızın, yumuşamasını sağlar. 2-3 dakika sakallarınıza yumuşak olarak masaj yaparak, yağın iyice nüfuz etmesini sağlayın. Yağı sakallarınızdan arındırmak için şampuanla yıkayın ve ardından durulayın.

Sakallar çabuk uzadığından, beyaz sakallar gözükünce, boyayla dönemsel olarak rötuş yapmak gerekebilir. Fazla zaman harcamadan, 1-2 dakikada beyaz sakalları boyamanız yeterlidir. Bakımlı olmak emek istese de aynadaki görünümünüze değecektir.