Organik Saç Boyası Markaları Nelerdir?

tarafından
313
Organik Saç Boyası Markaları Nelerdir?

Organik saç boyası, içerisinde amonyak, paraben, resorsinol, fitalat gibi kimyasal maddeler içermez. Tamamen doğal ve bitkisel ürünlerden yapılmıştır. Saç tellerini, kütiküller yani pulcuklar oluşturur.

Organik Saç Boyaları bu kütikülleri pigmentlerle kaplayarak renk verirler. Kimyasal ürünler, saçın asidik değerini değiştirerek zarar verirler. Organik saç boyaları içerikleri doğrultusunda ürün ve marka sertifikasına sahiptir. Organik saç boyası markaları sertifikaları sayesinde, doğal ve zararsız olduğunu kanıtlarlar.

Kimyasal ürünler, saç tellerinin pigmentleri tutması için kullanılmaktadır. Hızlı ve kalıcı olan bu çözümler, saçın yapısını bozarak zarar veriyor. Sebep sadece pigmentlerin kalıcı olması değil, ürünlerin maliyeti de kimyasal kullanımını arttırmaktadır. En çok kullanılan pigment açıcı, amonyaktır. Amonyak yüksek ph değeriyle saç kütikülleri açarak, pigmentlerin etkisinin artmasına sebep olur.

Açılan pigmentler, aşırı nem ve doku kaybıma uğrar. Kanserojen etkileri vücuda fazlasıyla zarar verir. Paraben, resornisol ve fitalatta, amonyak gibi kanserojen yapıya sahiptir. Ürün alırken mutlaka içeriklerini okumanızı ve sertifikalarını kontrol etmenizi öneririz. Piyasada organik adı altında, birçok kimyasal ürün satılabilmektedir.

Bu Yazımızda Neler Var :

Organik Saç Boyası Saça Zarar Verir Mi?

organik-sac-boyasi

Organik saç boyası

Tamamen organik ürünlerden yapılmış saç boyalarıdır. Doğal saç boyaları, kimyasal ürünler içermez ve kanserojen yapıya sahip değildir. Saç pigmentlerine zarar vermeden, rengini veren ürünlerdir. Saçın ph değerini koruyarak kırılma, kuruma ve kopmaya neden olmaz.

Tamamen doğal ve bitkisel ürünler, saç rengini en fazla 2 ton açabilirler. Ürünlerin, daha fazla renk açma özelliği göstermesi için kimyasal kullanılır. Doğal saç boyaları ve bitkisel saç boyaları aynıdır. İkisi de bitki ve tohumların yağlarından elde edilir. Bitkisel saç boyaları saçlara zarar vermez.  Saç tellerini besleyici ve koruyucu özelliklere sahiptirler.

Saç diplerine masaj yapılarak uygulanan bu ürünler saçı ve saç derisini besler. Diplerden beslenen saç telleri daha güçlü ve kuvvetli bir yapıya sahip olur. Organik ürünler saçın Ph dengesini korur. Saçların uzun süre canlı, parlak ve güçlü olmasını sağlar.

Saçlarınızın rengini daha fazla açabilmek için saçlarınıza zarar vermeyin. Kullandığınız her kimyasal ürün, sağlığınızı ciddi anlamda tehdit etmektedir. Bilinçli bir tüketici olarak, içerikleri mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.