Kadın İç Çamaşırı Alımında Dikkat Etmemiz Gereken Şeyler

tarafından
306
Kadın İç Çamaşırı Alımında Dikkat Etmemiz Gereken Şeyler

İç çamaşırı alırken bazı kullanım kurallarına dikkat etmemiz gerekir. İç. Çamaşırı alırken alacağımız çamaşırların sağlıklı ve rahat olmasına özen göstermek sağlık açısından çok önemli.

İç çamaşırlarına Hijyen bakımından çok önem verilmesi gerekir. Alınacak iç çamaşırları moda olan değil sağlıklı olanı almak yararlı. Dış giysilerimize vermiş olduğumuz özeni iç çamaşırlarına da daha fazla önem vermek gerekir. Kadın iç çamaşırı alımında dikkat etmemiz gereken kurallar vardır. Bu kurallara çok önem vermekte yararlı olacaktır.

İç Çamaşırı Alımında ve Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar

  • Doğum yaptıktan sonra vücudunuza uygun emzirme sütyeni alın ve göğüs ped’i kullanmaya özen gösteriniz.
  • İç çamaşırlarınızı çok sık değiştiriniz.
  • Göğüsleri çok sıkıştıran sütyen kullanmayınız.
  • Pamuk olan iç çamaşırı kullanınız.
  • Yumuşatıcı ve deterjan kullanımlarında bir miktar kimyasal madde çamaşırların yüzeylerinde kalmakta bu yüzden kullanmayın.
  • Çok dar pantolon giymeyiniz. Dar pantolonlar çamaşırların hava almalarını engeller.
  • İç çamaşırları yıkama yapıldıktan sonra ütülenmesi daha sağlıklı olur.

Kadın İç Çamaşırı Alımında Dikkat Etmemiz Gereken | Pamuklu Kumaş Seçimi

Kadın iç çamaşırı alımında dikkat etmemiz gereken

Kadın iç çamaşırı alımında dikkat etmemiz gereken

Giyilecek olan iç giyimlere naylon türünden olanlar değil pamuk cinsinden üretilen ürünler tercih edilmeli. Hassas cilde sahip olanlar buna çok özen göstermeleri gerekir. İç çamaşırlarında bulunan lastik deriyle temas olunduğunda bazı kadınlarda alerji meydana gelmektedir. Bu bölgelerde yapılan baskılama sonucu kızarıklık ve kaşıntılar ortaya çıkar. Bu nedenle kadınlar tenlerine göre ve neye alerjilerinin olduğunu bilerek ona göre çamaşırı tercihinde bulunmaları gerekir. Alınacak olan iç çamaşırı vücudu çok sıkmamalı.

Sütyen Lastiği

Herkesin vücut ölçüleri farklı olduğu gibi vücudun hassaslığı da farklı olmaktadır. Sütyen alımlarında sıkı olmamalarına ve sütyen lastiğinin tene değmemesine özen gösterilmeli. Tene değen lastikler zamanla alerjik ortam yaratmaktadır.

Fanila Seçimi

kadin ic camasiri aliminda dikkat etmemiz gereken

Fanila dıştan giyilen elbiselerin vücuda direk temas etmesini önleyen ve soğuk havalarda vücudumuzu sıcak tutması için giymiş olduğumuz giysidir. Pamuklu ürünlerden elde edilen giysiler vücudu soğuktan ve çeşitli alerjik durumlardan korur.

Kadın İç Çamaşırı Alımında Dikkat Etmemiz Gereken | Slip Külot

En büyük jinekolojik sorunların ortaya çıkmasına yanlış külot kullanımı olmaktadır. Külot seçimi çok önemli. Yanlış külot kullanımı vajinal Enfeksiyonların çıkmasına neden olur. Vajinada meydana gelen kötü koku, akıntı, sık idrara gitme gibi sorunlar slip külot kullanımından kaynaklanmaktadır. Kasıkların birbirlerine değmelerinden tahrişler oluşur. Genel olarak iç çamaşırları pamuk olanlarından tercih edilmelidir.