Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

tarafından
255
Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Hindistan cevizi yağı tüm saç tiplerine uygulanabilir. Bu özelliği, en çok tercih edilen yağların başında gelmesini sağlar. Saçları nemlendirerek yumuşatır. Saçın pürüzsüz olmasını sağlar, elektriklenmeyi engeller.

Saç derisini besleyerek, nemlendirerek, kaşıntı ve kepeğe iyi gelir. Deriden beslenen saç kökleri, kuvvetlenerek daha hızlı uzar. Saçı, güneşin zararlı ışınlarından korur.  Yaz aylarında saçları koruyarak zayıflama, kırılma ve kopmalara engel olur. Saçlarınızı bitlerden, böceklerden ve sineklerden korur. Doğal bir saç şekillendiricidir.

Krem formunda nemli saça uygulayarak, saça şekil verebilirsiniz. Şampuanınıza ekleyerek etkilerini her yıkamada arttırabilirsiniz. Saç derisi tahriş, sivilce ve sorunlarına karşı deriye masaj yaparak kullanabilirsiniz. Saç tellerini diplerden uçlara doğru besleyerek renk tonunun eşitlenmesini sağlar. Saçlara canlılık ve ışıltı verir.

Bakım İçin Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

hindistan-cevizi-yagi

Hindistan cevizi yağı

Maske olarak Hindistan cevizi yağı saça nasıl uygulanır sorusuna maske uygulamaları çözüm oluyor. Saçlarınıza ışıltı vermek, nemlendirmek ve dökülmesini önlemek için maskeyi uygulayın. Sıcak suda erittiğiniz maskeyi saç derinize ve tüm saçınıza masaj yaparak sürün. Uygulama sonrası saçınızı tarayın. Yağı tüm saçınıza eşit dağılabilsin.

Saçınıza bone takarak 30 dakika bekleyin. Saçlarınızı şampuanla yıkayıp durulayın. Kuru ve yıpranmış saçlar için nasıl uygulanır? 3 yemek kaşığı aloe vera yağını, 2 kaşık erimiş yağı ile karıştırın. Karışımı saçlarınıza dipten uçlara doğru uygulayın. Bone takarak 1 saat bekleyin. Süre sonunda saçlarınızı şampuanla yıkayıp durulayın. Haftada 2 kere bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Saçlarınızın sağlıklı ve çabuk uzaması için Hindistan cevizi yağı bakım maskesi uygulayabilirsiniz. 1 yemek kaşığı erimiş Hindistan cevizi yağına 6 damla E vitamini karıştırın. Bone takarak uyuyun. Sabah şampuanla yıkayıp durulayın. Bu uygulamayı haftada 3 kere tekrarlayın. Saçta oluşan mantar ve kepek için bu yağ saça nasıl uygulanır?

2 yemek kaşığı erimiş yağa 5 damla çay ağacı yağı ekleyin. Karıştırıp saç diplerine ve saça masaj yaparak uygulayın. Bone takarak yarım saat bekleyin ve şampuanla yıkayıp durulayın. Hindistan cevizi yağı, tek başına bile saç için mucizevi bir ürün. Maske uygulamalarını düzenli yaptığınız takdirde, farkı gözlerinizle göreceksiniz.