Haşema Seçimi Nasıl Olmalıdır?

tarafından
264
Haşema Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Haşema seçimi ile yaza hazır olun. Tesettürlü bayanların denize girerken kullandığı hatları belli etmeyen tam kapalı mayo şekline haşema adı verilir.

Tamamen her tarafı kapalı bir mayo olan haşema tesettürlü bayanların yazın deniz ve havuzun keyfini çıkarabilmeleri için çok elverişlidir. Fiyatları 150 TL ile 900 TL arasında değişiklik gösteren farklı kalitelerde haşema modelleri bulmak mümkündür. Farklı modellerde ve renklerde üretilebilen haşemalar isteğe göre seçilebilmektedir Ama şunu bilmek gerekir ki kaliteli ve rahat bir haşema için görünüş ve renkten ziyade kullanışı daha önemlidir.

Haşema Seçimi ve Dikkat Edilecekler

Denize veya havuza girerken oldukça rahat olmak ve herhangi bir sorun yaşamamak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Haşema seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? sorusuna gelin biraz açıklık getirelim.

Haşema Seçiminde Dikkat Edilmesi Önemli Hususlar

Tam kapalı olması açısından güneşin zararlı etkilerinden koruyan haşema mayo seçiminde kumaş kalitesi çok önemlidir.

Haşema kumaşının kesinlikle su geçirmeyen özel bir yapısı olmalı ve sudan çıkıldığında çabuk kurumalıdır. İşte bu husus seçeceğiniz haşemada bakmanız gereken ilk önemli noktadır. Peki, kumaş seçimi nasıl olmalıdır?

hasema-secimi

Haşema Seçimi

Haşema % 80 polyemid ve % 20 elastan olarak üretilen su iticiliği oldukça yüksek kumaştan üretilmiş olmalıdır. Naylon ve polyester içeriği olan kumaşlar sağlık açısından asla tavsiye edilmemektedir. Bu nedenle haşema seçerken öncelikle kumaşın içeriğine ve kalitesine bakılması gereklidir.

Haşema seçiminde diğer bir önemli husus ise ıslandığında vücut hatlarını belli etmemesidir. Islandığında vücut hatlarını belli eden ve vücuda yapışan bir haşema mayo özellikle de tesettürlü bayanların tercih etmeyeceği türdendir. Ayrıca haşemanın çabuk kuruması da önemlidir.

Haşema Seçimi ve Hijyen

Uzun süre kurumayan tam kapalı haşema üzerinizde ıslak şekilde bekleyeceği için sağlık açısından uygun olmamaktadır. Bu iki durumdan da haşema kumaşının seçiminin önemi bir kez daha anlaşılmaktadır. Ayrıca seçeceğiniz haşemanın bonesinin yüzerken çıkmaması konusunda da tedbir alınması mühimdir. Bu sorunun ortadan kalkması için de komple başa geçirilen boneleri önerebiliriz.

Günümüzde birbirinden çeşitli haşema modelleri bulunmaktadır. İsteğe göre iki ya da üç parçalı haşema modelleri tercih edilebilir. Hatta tulum şeklinde olan modeller de kullanılabilir. Haşema seçiminde modeli beğendiğiniz kadar içerisinde rahat etmeniz de çok önemlidir.

Yüzerken nasıl rahat olacaksanız ona göre bir haşema modeli seçmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca hem güneş ışınlarını yansıtması hem de dikkat çekmemesi açısından daha pastel ve naturel tonlardaki haşema modelleri oldukça iyi bir seçim olabilir.