Evde Şık ve Rahat Olmak Mümkün Müdür?

tarafından
470
Evde Şık ve Rahat Olmak Mümkün Müdür?

Pandemi döneminde evde geçirdiğimiz uzun aylardan sonra yaz döneminde dışarıda olmanın tadına vardık. Bu anı uzun zamandır beklemiştik. Bu durumda dahi evde şık ve rahat olmak mümkün müdür? En yeni elbiselerimizi, en havalı aksesuarlarımızla kombinledik ve tarzımızı restoranlarda, kafelerde, sokaklarda ortaya koyduk.

Kış aylarının gelmesiyle evlere kapanmayı kesinlikle arzu etmesek de evde geçireceğimiz zaman yaz aylarına göre artmaya başlıyor. Evde kalmak kişisel görüntümüze özen gösterme ihtiyacı hissetmememize neden olabilir. Ancak bu his psikolojimizde giderek daha derin ve onarılması zor hasarlara yol açabilir. Evde modumuzu, ruhumuzun enerjisini yükseltecek, boy aynasının önünden geçerken gülümsememize neden olacak bir görünüm için çok da çaba sarf etmeye gerek yok. İşte uygulaması kolay birkaç öneri…

Evde Şık ve Rahat Olmak İçin Püf Noktalar

evde sik ve rahat olmak mumkun mudur 2

1) Pijamalarınızı yatakta bırakın:

Yatakta giydiğiniz pijama ya da gecelikle asla güne başlamayın. “Kahvemi içeyim, sonra değiştiririm” düşüncesi ile akşam uyku vaktine kadar pijamalarınızı çıkarmama ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Kendinize kural koyun. Uyandıktan sonra pijamalarınızın üzerinizde kalmasına izin verdiğiniz süreyi sınırlandırın ve buna uyun. Yataktan çıkar çıkmaz üzerinizi değiştirmeyi kural edinmek en doğrusu olacaktır.

2) Çıkmayan lekelere göz yummayın:

Evde giydiğimiz kıyafetlerin inatçı hatta çıkması mümkün olmayan lekelere maruz kalması neredeyse kaçınılmaz. Evde şık ve rahat olmak adımlarında lekeli kıyafetlerden uzak durun. Evde geçirilen sürenin vazgeçilmez aktivitesi olan temizlik esnasında sıçrayan çamaşır suyu lekelerini hepimiz yaşıyoruz. Ancak buna tahammül etmek, o lekeleri üzerimizde taşımak zorunda değiliz.

En sevdiğiniz taytta, en rahat hissettiğiniz t-shirtte böyle bir leke olduğunda “nasıl olsa evde giyiyorum” düşüncesine yenilmeyin. Ya vedalaşın ya da revize edin. Dikiş ya da örgü malzemeleri satan dükkanlarda bulabileceğiniz birbirinden eğlenceli armaları bu lekelerin üzerine dikerek hem en sevdiğiniz kıyafetlerle vedalaşmak zorunda kalmazsınız hem de yeni bir tarzın getirdiği enerjiyi hissedersiniz.

3) Evde şık ve rahat olmak | Renk uyumundan vazgeçmeyin:

En rahat eşofmanınızla, kumaşı en yumuşak olan penyeniz renk uyumu konusunda göz tırmalıyorsa bunları bir arada kullanmayın. O eşofmanın rengine uygun ve rahat edebileceğiniz bir penye, o harika penyenizle uyum sağlayan başka bir eşofman altı edinin. Çoraplarınızın da bu renk uyumuna uygun olmasına özen gösterin.

4) Kısa paçalara ve yer etmiş dizlere son verin:

evde sik ve rahat olmak mumkun mudur 1 1

Yıkanma nedenli boyu kısalmış, kumaşı nedeniyle uzun kullanım sonucu diz izi yapmış eşofmanlarınızla vedalaşın. Bunları giyerek geçirdiğiniz her gün kendinize olan saygınızdan eksiltecektir. Başkalarının sizi görmesini istemediğiniz bir şekilde kendinizi aynada görmek ruhunuza iyi gelmez.

5) Cilt bakımınızı ihmal etmeyin:

Evde geçen günlerde yediğiniz abur cuburun cildinizi ele geçirmemesi için cilt temizliği ve bakımını sabah rutininize ekleyin. Gül suyu gibi doğal ürünlerle cildinizi temizlemeyi, göz çevresine masaj yapmayı, favori maskenizi haftada bir uygulamayı alışkanlık haline getirin.

6) Ojesiz belki ama manikürsüz asla:

Evde şık ve rahat olmak adımlarının en eğlencelisi budur belki de. Oje sürmek hem eğlenceli ve oyalayıcı bir aktivite olacak hem de kendinizi hayata motive olmuş hissetmenize yardımcı olacaktır. Ellerinize ve ayaklarınıza sevdiğiniz bir renk oje sürebilirsiniz. El ve ayakta aynı rengi kullanmanız estetik bir bütünlük yaratacaktır. Oje tercih etmeseniz bile el ve ayak tırnaklarınızın bakımını doğal peelinglerle düzenli olarak yapıp her zaman temiz ve bakımlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.