Tesettür Giyimde Ayrobin Takım Tercihi

tarafından
260
Tesettür Giyimde Ayrobin Takım Tercihi

Tesettür modasında kullanılan ve çokça tercih edilen parçalardan biri olan takımların özel bir kumaş olan Aerobin kumaşından üretilen takımlara ayrobin takım denir.

Ayrobin/ Aerobin Kumaş Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Aerobin kumaşlar özellikle tesettür giyiminde çok sık kullanılan bir kumaş türüdür. Canlı renkleri ve kişi üzerindeki duruşu çok beğenildiği için diğer kumaşlardan önce tercih edilmektedir. Tam tanımıyla özel ipliklerden hazırlanmış kaliteli yapısına sahip olan kumaş türü denebilir.

Aerobin kumaşlar başta tesettür moda sektöründe bulunan kıyafetler olmak üzere pek çok kıyafet türünde tercih edilmektedir. Bunlar tunik, hırka, gömlek ya da ferace olabilmektedir fakat en çok bilinen ve kullanılan parça takım halindeki kıyafetlerdir.

Aerobin Kumaşın Özellikleri

  • Kırışmaya karşı dayanıklı,
  • Renkleri oldukça canlı,
  • Yıkamadan sonra bozulmayan ve şıklığından bir şey kaybetmeme,
  • Dayanıklıdır,
  • Hafif yapısından dolayı giyilirken rahatlık sağlar,
  • Makinelerde düşük sıcaklıklarda bozulmadan rahatlıkla yıkanma özelliğine sahiptir,
  • Tesettür giyimde çok geniş yelpazedeki ürünlerin yapısında vardır.

Ayrobin Takım Modelleri

ayrobin-takim

Ayrobin takım

Tesettür takım modelleri arasında; pantolon ve eteklerle yapılan takımların yanı sıra elbise ceket ve elbise yelek takım modelleri de bulunmaktadır. Hem özel davetler ve düğünlerde kullanabileceğiniz tesettür takım modellerini hem de günlük yaşamınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Ayrobin takım rahatlıklarından dolayı diğer takımlardan farklı olarak davet ve özel yerlerde kullanılması çok da tercih edilmemektedir. Daha çok arkadaşlarla dışarı gezmeye çıkıldığında gene arkadaşlarla yemek yemeye çıkıldığında tercih edilebilecek bir tesettür parçası olarak öne çıkmaktadır. Aynı zamanda okulda, yürüyüşe çıkarken veya sadece günlük olarak evde giyilebilen parçalardır.

Ayrobin takım içerisinde yer alan pantalonlar; tuniklerle, uzun sweatshirt modelleriyle kombinlenmektedir. Daha genç yaştaki tesettürlü kadınlar sweatshirt üstlü olan ayrobin takım tercih etmektedir. Çünkü daha rahat ve cool yapılarıyla genç tesettürlü kadınlara daha çok hitap etmektedirler. Eşofmanlara benzeyen modellerini tercih ederler.

Daha ileriki yaştaki tesettürlü kadınlar ise üst olarak daha bluza benzeyen tarzlar ve alt olarak daha çok eşofmanlara benzemeyen pantolon tarzı şık parçaları tercih etmektedirler.