1 Ayda 7 Kilo Nasıl Verilir?

tarafından
300
1 Ayda 7 Kilo Nasıl Verilir?

Havaların ısınmasıyla birlikte herkesin temel sorunu “Nasıl hızlı kilo verebilirim?” olmaya başladı. Biraz zorlu bir süreç olsa da aslında bu mümkün.

Şok diyet sayesinde kısa sürede 7 kilo vermeniz mümkün ancak kısa sürede ani kilo verdiğiniz için tekrar verdiğiniz kiloyu almanız da kolay olacaktır. Verdiğiniz kilo sonrasında tek dikkat etmeniz gereken ise kilonuzu korumaktadır. Bunu da her şeyin temeli olan kalori hesabıyla basitçe yürütebilirsiniz.

Şok Diyet Nedir?

1 Ayda 7 Kilo Nasıl Verilir?

1 Ayda 7 Kilo Nasıl Verilir?

Şok diyet, temel olarak kalorinizi sınırlandırıp kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşmanızı hedeflemektedir. Normal bir insanın günlük kalori ihtiyacı ortalama 2000 kaloridir ancak şok diyette 2000 kalori çok olarak görülmektedir.

Bu diyet türünde kalori ortalama olarak 1000 kaloriyle sınırlandırılır ancak bu sayı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kişinin bünyesine göre bu kalori 600’e kadar düşüş gösterebilir.

Şok Diyet Nasıl Yapılır?

Şok diyeti uygulamanın temel prensibi tok tutan yiyecekleri yemekten geçiyor. Kalori sayısı düşük olduğu için bu diyette sadece tok tutan yiyecekler tercih edilmektedir. Diyete başladığınız ilk zamanlar normal ihtiyacınız olan kaloriden daha az kalori aldığınız için vücudunuz sekteye uğrayacaktır. Kendinizi çok aç veya çok yorgun hissedebilirsiniz bu yüzden.

Vücudunuzun bu diyete alışmasını sağlamak amacıyla ilk 1 hafta kendinizi yoracak şeyler yapmamanız ve güneşte çok durmamanız önerilir çünkü aldığınız kalori sayısının az olmasına bağlı olarak tansiyonunuz kolayca düşebilir ve her an bir yere yığılıp kalabilirsiniz.

Vücudunuz diyete alıştıkça önce vücudunuzdaki ödem atılmış olacak sonrasında ise kilo vereceksiniz. Diyet zaten ağır bir formatta ilerlediği için ağır sporlar yapmamanız önerilmemektedir. Örneğin vücudunuzun inceltmek istediğiniz bölgesini inceltmeye yardımcı olacak egzersiz türleri mevcut. Bunları uygulayarak bölgesel yağ yakımını sağlayabilirsiniz.

Burada çok önemli bir nokta var ki kesinlikle bu diyeti uzun süreli yapmamanız gerekiyor. Diyet sürecinde zaten kendinizi birçok vitamin ve proteinden mahrum bırakmış oluyorsunuz eğer uzun süreli diyeti uygularsanız vücudunuz ve bünyeniz çöküşe geçecektir. Sadece birkaç ay ile sınırlandırmanız sizin için ve sağlığınız için daha iyi ve güvenli olacaktır.

Şok Diyet Tarifi Nasıldır?

kilo 2

Şok diyet süresince en iyi tok tutan kür tarifi şu şekildedir:

  •  1 çay kaşığı zerdeçal
  •  1 çay kaşığı zencefil
  •  1 kase yoğurt
  •  1 çay kaşığı tarçın ( Tarçının eklenmesi şart değildir eğer seviyorsanız ve tadı hoşunuza gidiyorsa aroma katmak amaçlı ekleyebilirsiniz.)
  •  1 kase yoğurdun içine yukarıdaki malzemeleri ekleyerek tüketebilirsiniz. Kabul ediyoruz tadı pek iyi değil ancak bu kür uzun süre tok tutma konusunda en etkili kürlerden biridir.

Bu kürün yanında bazı tok tutan ve bu diyet için önerilen besinler şunlardır; elma, yulaf, yoğurt, salata, detoks suları gibi besinler.

Şok diyet bize en sevdiğimiz hızlı kilo yöntemini vadediyor ama çok dikkatli olmak lazım. Kalori sayısını hızlı kilo verebilmek için çok azaltmamak gerekiyor. Unutmayın ki sağlığınıza kalıcı bir hasar verebilirsiniz. Kilo her şekilde verilir hızlı veya yavaş ancak sağlığınızı ön plana koyun. Bu diyeti uzun süre uygulamayın. Unutmayın ki sağlığınız daha değerli.